Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

17 MFF Eurofolk Zamość - Męska Grupa Śpiewacza RYKI - Koncert

 
Występ Męskiej Grupy Śpiewaczej RYKI na 17 Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym EUROFOLK 2018. Grupa powstała w 2016 roku z inicjatywy kierownika i instruktora, Pawła Warownego. Działa przy Fundacji na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Wykluczonych Społecznie BYĆ. Impulsem do założenia grupy była propozycja udziału w koncercie inauguracyjnym II Turnieju Muzyków Prawdziwych organizowanym przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Tam też odbył się debiutancki występ. Grupa składa się z autentycznych śpiewaków ludowych średniego pokolenia oraz młodszych, którzy w naturalny sposób uczą się dawnego repertuaru. Są to mieszkańcy Ryk, Kawęczyna, Zalesia i Nowej Dąbi. To jedyna męska grupa prezentująca dawny repertuar wokalny południowej części Mazowsza Leśnego. Występuje w zrekonstruowanych przez Pawła Warownego strojach ludowych swojego regionu. Zespół w 2017 roku został laureatem konkursu Stara Tradycja w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, zdobył także II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych (Kazimierz Dolny nad Wisłą). Nagrano. GoPro Hero5 Black © 2006-2018 fb.com/VideoFilmowanie Kopiowanie filmu na inne kanały zabronione. Udostępnianie tylko z linku YouTube. #Videofilmowanie #Fotografia #Zamość

 


VideoFilmowanie - Jarosław Szafran - Fotografia
 
Data pliku video: 2018-07-16, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rycki

  Powiat rycki - został reaktywowany w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Dęblin, Ryki, Kłoczew, Nowodwór, Stężyca, Ułęż, leży w najdalej wysuniętej na zachód części województwa lubelskiego. Siedzibą władz powiatu jest są Ryki. Na obszarze 615 km² mieszka tu 60 000 osób.

  Na ziemiach powiatu funkcjonuje wiele artystycznych zespołów dbających o przetrwanie kultury tego regionu. Będąc w tych rejonach warto zobaczyć zespół pałacowo – parkowy Mniszków i przykład XIX – wiecznej architektury fortyfikacyjnej, czyli twierdze carską Dęblin. Preferujący wypoczynek na łonie przyrody mają okazję uczestniczyć w spływach kajakowych lub wybrać się na wycieczkę rowerową wytyczonymi szlakami.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola