Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MSZ: spotkanie ministra Witolda Waszczykowskiego z ambasadorem Zjednoczonego Królestwa Jonathanem Knottem

Data publikacji: 2017-08-29, Data modyfikacji: 2017-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
MSZ: spotkanie ministra Witolda Waszczykowskiego z ambasadorem Zjednoczonego Królestwa Jonathanem Knottem

- MSZ informuje:

Dzisiejsze spotkanie ministra Witolda Waszczykowskiego z ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathanem Knottem wiązało się z rozpoczętą właśnie 3. turą negocjacji dotyczących wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z UE prowadzonych między Komisją Europejską a rządem brytyjskim.

Ambasador Jonathan Knott przypomniał stanowisko brytyjskie w związku z obecną 3. turą negocjacji, w kontekście opublikowanych niedawno dokumentów rządowych. Minister Witold Waszczykowski z uznaniem odnotował brytyjskie dokumenty, podkreślając, że warunkiem przejścia do dyskusji o przyszłych relacjach Wielka Brytania – Unia Europejska jest wystarczający postęp w rozmowach dot. praw obywateli, rozliczenia finansowego oraz granicy irlandzkiej. Podkreślił jednocześnie, że w interesie wszystkich jest możliwie najściślejszy sojusz Wielkiej Brytanii z UE w przyszłości w wielu aspektach - gospodarki, handlu, bezpieczeństwa, nauki czy szkolnictwa.

Minister Waszczykowski i ambasador Knott omówili także kwestie wynikające z bieżącej politycznej i gospodarczej agendy UE. Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że do momentu wyjścia z UE planowanego na 2019 r. Wielka Brytania pozostaje jej pełnoprawnym członkiem, z którym Polska ma liczne zbieżne interesy, wynikające między innymi ze zbliżonej, wolnorynkowej filozofii i podobnej percepcji zagrożeń dla bezpieczeństwa kontynentu.

Szef polskiego MSZ wyraził nadzieję na utrzymanie wysokiej dynamiki kontaktów dwustronnych, w tym poprzez organizację w nieodległej przyszłości II konsultacji międzyrządowych i kolejnych konsultacji ministrów spraw zagranicznych oraz obrony obu krajów w formacie tzw. Kwadrygi. Minister Waszczykowski podkreślił, że istotnym forum kontaktów dwustronnych pozostaje także Forum Belwederskie i wyraził zadowolenie, że Wielka Brytania, podobnie jak Polska, jest zainteresowana jego kontynuacją.

MSZ, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rycki

  Powiat rycki - został reaktywowany w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Dęblin, Ryki, Kłoczew, Nowodwór, Stężyca, Ułęż, leży w najdalej wysuniętej na zachód części województwa lubelskiego. Siedzibą władz powiatu jest są Ryki. Na obszarze 615 km² mieszka tu 60 000 osób.

  Na ziemiach powiatu funkcjonuje wiele artystycznych zespołów dbających o przetrwanie kultury tego regionu. Będąc w tych rejonach warto zobaczyć zespół pałacowo – parkowy Mniszków i przykład XIX – wiecznej architektury fortyfikacyjnej, czyli twierdze carską Dęblin. Preferujący wypoczynek na łonie przyrody mają okazję uczestniczyć w spływach kajakowych lub wybrać się na wycieczkę rowerową wytyczonymi szlakami.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola