Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty historyczno-patriotyczne OKM 1940 "Ostaszków-Kalinin-Miednoje"

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 
15 listopada w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie Jarosław Olbrychowski – prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna w Łodzi poprowadził warsztaty OKM1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje”. Wykład dotyczący etosu służby funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP i Policji Województwa Śląskiego w oparciu o okręgi policyjne, zgromadził ponad 40 uczestników zainteresowanych tematyką historyczną dotyczącą historii XX-lecia i tragicznych losów policjantów podczas II wojny światowej. To niezwykłe spotkanie dotyczące historii Policji Państwowej doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreśla Jarosław Olbrychrowski – ostatnie miesiące spędza w drodze przybliżając podczas rozlicznych spotkań fragmenty naszej historii uczniom klas mundurowych i przedstawicielom lokalnych jednostek policji. Warto przypomnieć, że w przyszłym roku Policja, będzie obchodziła swoje 100-lecie. Po niezwykle interesujących zajęciach uczniowie „od Kickiego” zgodnie stwierdzili: szkoda, że tak krótko. Dzięki współpracy z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i dwukrotnych odwiedzinach w Muzeum Katyńskim uczniowie doskonale odpowiadali na zadawane przez Prezesa Stowarzyszenia pytania. Nagrody książkowe w ekspresowo przeprowadzonym konkursie wiedzy uzyskali: Daniel Kraszewski, Weronika Bichta i Jagoda Barszcz. Na zakończenie spotkania przedstawiciel KPP Policji w Rykach st. sierż. Łukaszowi Filipkowi otrzymał podziękowania dla Komendanta Powiatowego, a każdy z uczestników Ogólnopolskich warsztatów pamiątkową plakietkę. Wojciech Niedziółka Żródło: http://sobieszynbrzozowa.pl/warsztaty-historyczno-patriotyczne-okm-1940-ostaszkow-kalinin-miednoje/

Pełna treść wiadomości na: e-ryki.eu/?p=2617
e-ryki.pl, Źródło artykułu: e-ryki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rycki

  Powiat rycki - został reaktywowany w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Dęblin, Ryki, Kłoczew, Nowodwór, Stężyca, Ułęż, leży w najdalej wysuniętej na zachód części województwa lubelskiego. Siedzibą władz powiatu jest są Ryki. Na obszarze 615 km² mieszka tu 60 000 osób.

  Na ziemiach powiatu funkcjonuje wiele artystycznych zespołów dbających o przetrwanie kultury tego regionu. Będąc w tych rejonach warto zobaczyć zespół pałacowo – parkowy Mniszków i przykład XIX – wiecznej architektury fortyfikacyjnej, czyli twierdze carską Dęblin. Preferujący wypoczynek na łonie przyrody mają okazję uczestniczyć w spływach kajakowych lub wybrać się na wycieczkę rowerową wytyczonymi szlakami.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola